ترفند

نکات مهم تولید محتوا خلاقانه

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/05/30 0 نظر
نکات مهم تولید محتوا خلاقانه

زمانی که در مورد خلاقیت صحبت میکنیم، به یاد هنرمندان از جمله نویسندگان، عکاسان و فیلم‌سازان می‌افتیم. موضوع تولید محتوای خلاقانه جزء مسائل رو به رشد در صنعت بازاریابی محتوا است. به علت روند افزایش سرعتی حجم محتوا در دنیای مجازی، ضرورت این مساله بسیار بالا رفته است. دیگر کاربران به یک عکس یا ویدیو یا مقاله معمولی توجه چندانی ندارند. خلاقیت هم یک بحث ذاتی است و نمیتوان آن را به کسی آموزش داد. اما با این حال برخی از این تکنیک‌ها را می‌توان آموزش داد و از آنها استفاده کرد. در این مقاله از بعلاوه به بهترین ترفندها و روش‌ها برای ایجاد یک محتوای خلاقانه خواهیم پرداخت.

 مخاطب مورد نظر خود را بشناسید

یکی از مسائل استراتژیک در تولید محتوا و همچنین تحقیقات بازاریابی شناسایی مخاطب مورد نظر است. در واقع باید بدانید که محتوای شما برای چه کسانی تولید میشود. به منظور تولید محتوا خلاقانه، شما احتیاج دارید که یک دیدگاه روشن و آشنایی کامل از مخاطبین خود داشته باشید. درک بهتر مخاطبان موجب برانگیختن حس کنجکاوی آنها می شود. شخصیت خریداران این کمک را به شما میکند که یک مخاطب تخیلی را با زمینه خاص در نظر داشته باشید. آنها باید اهداف شخصی، رویاهای بلند و موانع خاصی در زندگی روزمره خود داشته باشند. زمانی که با شخصیت های مخاطبان خود آشنا باشید، باید هنگام نوشتن مطالب خلاق آنها را در نظر داشته باشید.

 تنوع در تولید محتوا

زمانی که قصد نوشتن مطالب و محتوا خلاقانه دارید، یک موضوع خاص را چندین بار مورد استفاده قرار ندهید. اگر تمام محتوای تولید شده شما موضوع و قالب یکسانی داشته باشند، جذابیت آن برای عموم مردم از بین میرود. بدین ترتیب کنجکاوی در مورد محتواهای مشابه صورت نخواهد گرفت؟ مخاطبان شما می خواهند تنوع را ببینند و نوع وبسایت شما و نحوه استفاده از آن از اهمیت زیادی برخوردار نیست. سعی کنید در تولید محتوا خود سعی کنید تا از انواع مختلف مقاله ها، فیلم ها، پادکست ها و اینفوگرافی ها استفاده کنید.

تولید تعداد زیادی از انواع مختلف مقاله ها، فیلم ها، پادکست ها و اینفوگرافی ها و ترکیب آنها باهم سبب میشود تا شما مخاطبینی را جذب کنید که اطلاعات را به روش های مختلف دریافت می کنند. تولید محتوا باید به گونه ایی باشد که به طور مداوم کنجکاوی مردم را تحریک می کند! تا زمانی که موضوع وب سایتتان مورد علاقه آنهاست، مخاطبان از تنوع مطالب شما قدردانی خواهند کرد.

ساده و قابل فهم بنویسید

اگر چه که مخاطبین ما فوق العاده هوشمند هستند، اما باید تولید محتوا ساده و قابل فهمی داشته باشیم. به این دلیل که محتوا شما قابل درک و فهم برای عموم مردم باشند. به طور معمول اکثر آنها سعی می کنند تا حد ممکن مطالب کمی را بخوانند. بسیاری از ما مشکلات و موضوعات خاصی در زندگی داریم و خواندن مطالب سنگین و طولانی برای هر کسی مقدور نیست. سعی کنید محتوایی که تولید میکنید علاوه بر اینکه خواندن آن آسان است، مرور کلی آن نیز آسان است. با ساده نگه داشتن مطالب، مردم به محتوای شما علاقه مند خواهند شد.

 از احساسات کمک بگیرید

استفاده از احساسات یکی از مطالب مهم در تولید محتوا خلاقانه میباشد که باعث می شود مردم یک مطلب را به اشتراک بگذارند. اگر مطلبی برانگیخته شدن احساساتی مانند غم، خشم، افتخار و یا هر گونه پاسخ عاطفی دیگر شود باید سعی کنیم آن را به بقیه نیز انتقال دهیم تا آن ها نیز همان احساس را داشته باشند و مطالب را بهتر درک کنند. احساس مخاطبین خود را طوری تحریک کنید که برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما احساس مسئولیت کنند.

توجه داشته باشید که هرگز نباید سعی کنید مخاطبان خود را فریب دهید. هنگام تولید محتوا خلاقانه، مطالب شما باید واقعی باشد. زمان تولید محتوا خلاقانه احساسات خود را به اشتراک بگذارید در این صورت حس کنجکاوی در مخاطبان شما برانگیخته می شوند تا از دلیل احساسات شما در مورد موضوع مورد نظر آگاه شوند.

استفاده از آمار و ارقام

گرچه افراد از عقاید و نظرات استقبال می‌کنند، اما آمار و ارقام نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. جهت تولید محتوای خلاقانه که توسط افراد به اشتراک گذاشته شود، باید ذهن آنها را درگیر کنید. از نقل قول و آمار به عنوان مرجع برای نتیجه‌گیری‌های بعدی و نظرات استفاده می‌کنیم. اگر در هنگام تولید محتوا از این موارد استفاده شود، به راحتی در حافظه ها خواهد ماند و با دیگر افرادی که این آمار برایشان جالب است به اشتراک گذاشته می‌شود. هدف اصلی تولید محتوا این است که اطلاعاتی را منتقل کند. اگر آماری وجود نداشته باشد که از آنچه می‌گویید حمایت کند، استدلال و نظراتتان شما بی‌ اهمیت شمرده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *