آموزش ها

چرا طراحی گرافیک در کسب و کارها اهمیت دارد؟

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2023/02/09 2 نظر
چرا طراحی گرافیک در کسب و کارها اهمیت دارد؟

 

امروزه رشته‌های مختلفی وارد دنیای مارکتینگ شده‌اند. یکی از آن رشته ها که نقش مهمی را در بازاریابی، مخصوصا بازاریابی آنلاین ایفا می‌کند، طراحی گرافیک است.

اگر هنوز فکر می‌کنید که طراحی گرافیک نقش مهمی در فروش محصول و خدمات یا موفقیت برندینگ ایفا نمی‌کند تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا به اهمیت آن پی ببرید.

طراحی گرافیک چیست؟

در تعریف طراحی گرافیک می‌توان گفت: طراحی گرافیک فرایندی خلاقانه است که به کمک آن می‌توان با استفاده از زبان بصری پیام خود را به مخاطبین برسانیم. تصاویر و تایپوگرافی‌ها  ابزارهایی هستند که در راه رسیدن به این هدف، به طراح گرافیک کمک می‌کنند.

در این سال‌ها، تکنولوژی نیز به کمک طراحان گرافیک آمده و تغییرات مهمی را در این رشته به وجود آورده است.

دلایل اهیمت طراحی گرافیک در بازاریابی:

طراحی گرافیک مناسب مانند ویترینی جذاب است که توجه مخاطب را جذب می‌کند.

تبدیل مشتریان بلقوه به بالفعل

با طراحی گرافیک قوی که به ابزار فروش ترکیب شده است،می‌‌توانیم مشتریان بلقوه خود را به مشتریان بالفعل تبدیل کرده و فروش خود را چند برابر کنیم.

انتقال پیام آسان با طراحی گرافیک

 یکی دیگر از نقش های مهمی که طراحی گرافیک ایفا می‌کند، این است که کار انتقال پیام را برای ما آسان نموده و پیام را برای مخاطب ماندگارتر می‌سازد.

به جای این که در مورد محصول یا خدمات خود یک یا چند پاراگراف توضیح دهید فقط کافیست از یک پوستر با طراحی گرافیکی مناسب استفاده کنید.

برای مثال شما می‌خواهید به مخاطب تند بودن سس فروشگاه خود را برسانید. به جای این که چند خط در مورد این پیام بنویسید، می‌توانید سس خود را به صورت آتشفشانی در حال خروش به تصویر بکشید. به این ترتیب هم مخاطب را متوجه تند بودن سس کرده‌اید و هم این پیام در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود.

بهبود تجربه کاربران سایت و صفحات اجتماعی

برای یک شرکت یا تولیدی و فروشگاه آنلاین، تجربه‌ای که کاربر از سایت یا صفحات اجتماعی به دست می‌آورد بسیار مهم است. طراحی گرافیک مناسب با پرسونای مخاطب باعث می‌شود تا برند ما در خاطره‌ی مخاطب و مشتری ماندگار شود.

اگر در شبکه های اجتماعی دارای صفحه هستید، جذابیت بصری صفحه شما بسیار اهمیت دارد و موجب جذب مخاطب، افزایش دنبال‌کنندگان و سرانجام فروش بیشتر از طریق پیج می‌شود.

در ارتباط با سایت نیز، طراحی گرافیکی که مورد پسند کاربران باشد، می‌تواند به افزایش ماندگاری مخاطب در سایت کمک کرده و رتبه سایت را در گوگل و الکسا افرایش دهد.  

طراحی گرافیک در کسب و کارها:

همان‌طور که اشاره کردیم، طراحی گرافیک اهمیت فراوانی در توسعه‌ی کسب و کارها دارد. اما در چه زمینه‌ای کسب و کارها می‌توانند از خدمات طراحی گرافیکی بهره ببرند؟

 

1. طراحی هویت بصری مجازی و قالب

اگر برند را به یک ساختمان تشبیه کنیم، یکی از ستون‌های اصلی این ساختمان، طراحی هویت بصری است.

دنیای امروز، دنیای رقابت بی‌انتها بین فروش محصولات و خدمات برندهای مختلف است. طبیعتا کالا یا خدمات شما نیز رقبای فراوانی دارد. برای جذب بیشتر مخاطب و پیروز شدن در میدان فروش، لازم نیست کار عجیب غریب یا جادویی انجام دهید. فقط کافیست بر روی طراحی هویت بصری برند خود درست و اصولی سرمایه‌گذاری کنید.

2. طراحی بنر گرافیکی

به کمک طراحی گرافیک می‌توان بنرهایی تهیه کرد که محصول و خدمات شما را برای مخاطب توضیح داده وبه افزایش فروش شما کمک می‌کنند. بنرها انواع مختلفی دارند. امروزه استفاده از بنرهای آنلاین که در وب سایت ها نمایش داده می‌شوند بیشتر از انواع کلاسیک و پارچه‌ای آن شده است.

3. طراحی لوگو

یکی از موثرترین راه‌هایی که یک برند در یاد و خاطره مخاطبین ماندگار می‌شود، لوگوی آن شرکت است. شاید اولین چیزی که شرکت اپل را برای ما تداعی می‌کند، قبل از محصولات و تکنولوژی به روزش، سیب گاز زده‌ی لوگوی این شرکت باشد. اپل توانسته با طراحی اصولی لوگو، برای همیشه در ذهن ما حک شود.

 لوگو در واقع شناسنامه و چهره‌ی برند شماست و در سایت، شبکه های اجتماعی قرار می‌گیرد و بر روی کاتالوگ‌ها و حتی بر نوشت‌افزارها یا لیوان های تبلیغاتی شرکت شما نیز چاپ می‌شوند.

پس بهتر است برای این‌که برند شما در یک نگاه بتواند مخاطب را جذب کرده و در یادها ماندگار شود، طراحی لوگو را  برای برند خود جدی بگیرید.

4. طراحی اوراق اداری، بروشور و کاتالوگ و …

با وجود گسترده شدن تبلیغات آنلاین، اما هنوز برای ارائه شرح ویژگی‌های یک محصول یا توضیح خدمات برند خود در ملاقات حضوری با مخاطبین به تبلیغات آفلاین نیاز داریم. این تبلیغات شامل بروشورها،کاتالوگ‌ها و… می‌شود.

کاتالوگ و بروشورهایی که طراحی گرافیکی مناسبی دارند، علاوه بر زیبایی بصری ، باعث می‌شوند که اطلاعات لازم در مورد شرکت، سازمان یا محصولات و خدمات یک برند به خوبی به مخاطب منتقل شود.

5. طراحی گرافیکی تبلیغاتی برای بیلبوردها و تیزرهای تلویزیون شهری

بیلبوردها و تلویزیون های شهری یکی از محبوب‌ترین و موثرترین روش‌های تبلیغات محیطی می‌باشند. برای تاثیرگذاری بیشتر این تبلیغات بر ضمیر ناخودآگاه مخاطب، گرافیست باید طراحی گرافیکی خلاقانه و اصولی را خلق کند.

 تیزر موشن تبلیغاتی تلویزیون شهری برند چرمیران را مشاهده نمایید

6. طراحی موشن گرافیک و گیف‌های دو بعدی

امروزه یکی از روش‌های جذاب تبلیغات آنلاین و اینترنتی، موشن گرافیک ها هستند. موشن گرافیک به ویدیویی گفنه می‌شود که محتوا و پیام را به صورت تصاویر متحرک و به هم پیوسته نمایش می‌دهد. موشن گرافیک ها دردسرهای تیزر مانند نیاز به نورپردازی و استفاده از دوربین‌های با کیفیت و … را ندارند و با هزینه کمتری تهیه می‌شوند. همین ویژگی آن‌ها را تبدیل به گرینه مناسبی برای شرکت‌ها و برندهای نوپا کرده است.

راز جذابیت موشن گرافیک، طراحی گرافیکی باکیفیت و تدوین اصولی است.

7. طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از عوامل مهم و تاثیز گذار در بازاریابی است. از ویژگی های مهم کارت ویزیت این است که می‌توان به راحتی آن را  با خود حمل کرد و برای معرفی کسب و کار یا شرکت و بازاریابی بیشتر به مشتری ارائه نمود.

یک کارت ویزیت با طراحی گرافیک زیبا و متناسب با حوزه کاری می‌تواند به جذب بیشتر مخاطبین شما کمک کند.

چگونه به طراحی گرافیک در کسب و کار خود اهمیت دهیم؟

امروزه خیلی از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها، کار طراحی گرافیک خود را به آژانس های دیجیتال مارکتینگ می‌سپارند. این آژانس ها خدمات متنوع زیادی را ارائه می‌کنند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از این خدمات بهره ببرید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات بعلاوه در جهت توسعه و رشد برند شما ، کلیه خدمات مربوط به طراحی گرافیک برای کسب وکارها را  ارائه می‌دهد.

طراحان گرافیک مجموعه بعلاوه با ترکیب تجربه و خلاقیت خود می‌توانند برند شما را از سایر برندها  متمایز سازند.

در آژانس دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات بعلاوه، تیمی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین افراد گرد هم آمده‌اند تا با استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و هنرخود برای شرکت‌ها و صاحبان تولیدی‌ها و فروشگاه‌ها، بهترین تجربه و بالاترین میزان فروش را فضای آنلاین مارکتینگ ( در شبکه‌های اجتماعی و فضای تحت وب) به وجود آورند.

شما می‌توانید طراحی لوگو، کاتالوگ‌ها با بروشور، طراحی بنرها و بیلبوردهای برند خود را به مجموعه بعلاوه بسپارید.

همچنین می‌‌توانید با استفاده از تلویزیون‌های شهری، تبلیغات خود را افزایش دهید. در مجموعه بعلاوه علاوه بر رزرو بیلبوردها و تلویزیون‌های شهری، کلیه خدامات طراحی گرافیک را انجام می‌دهد.

شما می‌توانید با استفاده از موشن گرافیک‌ها و گیف‌های دو بعدی، تصویر ماندگار و جذابی را برای برند خود خلق کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ بعلاوه کلیه خدمات را به صورت حرفه‌ای و با منصفانه‌ترین قیمت‌‎ها برای مشتریان عزیز انجام می‌دهد.

 

2 پاسخ به “چرا طراحی گرافیک در کسب و کارها اهمیت دارد؟”

 1. امین گفت:

  سلام و وقت بخیر خسته نباشید
  من خودمم گرافیت هستم و از محتوای این مقاله استفاده کردم و…
  مرسی موفق باشید

  • کارشناس تولید محتوا گفت:

   سلام وقت شماهم بخیر
   مرسی ازتون و نظر با ارزشتون
   همچنین شما هم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *