آموزش ها

6 نکته مهم در نوشتن بیو Bio

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/05/27 0 نظر
6 نکته مهم در نوشتن بیو Bio

نوشتن بیو در افزایش فالوور اینستاگرام و کمک به ایجاد کسب و کار موفق تاثیر بسیاری دارد. اولین بخشی که کاربر اینستاگرام با آن مواجه میشود بخش بیو اینستاگرام یا بیوگرافی اینستاگرام می باشد که کاربر اینستاگرام در این قسمت با پروفایل شخصی یا تجاری شما روبه‌رو می‌ شود. پس مهم است بدانید که باید در این قسمت در مدت زمان کوتاهی اطلاعات لازم از ماهیت اکانت خود را در اختیار کاربر قرار دهید. در واقع میتوان بیان کرد که کاربر براساس آنچه در بیوگرافی شما مشاهده میکند تصمیم به فالو کردن یا نکردن شما خواهد گرفت. در ادامه این مقاله همراه بعلاوه باشید تا با برخی از مهم ترین نکات نوشتن بیو آشنا شوید.

درج نام مناسب هنگام نوشتن بیو

اولین نکته در نوشتن بیو انتخاب اسمی مناسب و قابل سرچ است. توجه داشته باشید که نام انتخابی باید خوانا و قابل درک باشد، در واقع نام نشان دهنده ی هویت شماست. تاجایی که امکان دارد از کلمات عجیب و غیرمعمول که قابل درک و فهم برای دیگران نیستند استفاده نکنید.میتوانید از کلمات مربوط به شغل و حرفه تان برای انتخاب نام استفاده کنید. همانطور که می دانید این کلمه، همان کلمه کلیدی است که اینستاگرام شما را با آن می شناسد و در هنگام جستجوی شما از این کلمه ی کلیدی استفاده می کند. پس توجه داشته باشید که شما با این کلمه شناخته خواهید شد. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید نامی که در بیوگرافی اینستاگرام خود درج کرده‌اید همان چیزی باشد که مشتریان و کاربران علاقه مند به دنبال کردن آن هستند.

مشخصی کردن دسته بندی (category)

انتخاب یک دسته بندی (category) مناسب یکی دیگر از مسائلی است که در نوشتن بیوگرافی باید رعایت بشود. قسمتی با عنوان دسته‌بندی در بخش زیرین نام دیده میشود. این بخش به لینک فیس‌ بوک مرتبط است. اگر حساب کاربری تجاری فعال داشته باشید در این قسمت راحت تر خواهید بود. اگر نوع تجارت کسب و کارتان از قبل مشخص شده یاشد، نیازی به توضیحات اضافی نخواهید داشت.

 توجه به راه ارتباطی در نوشتن بیو

در نوشتن بیو توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید پروفایل اینستاگرام شما یک فروشگاه نهایی برای بازدید‌کنندگان جدید باشد، باید سعی داشته باشید تا با امکان ارتباط راحت و سریع با شما فراهم باشد و دسترسی ها به طور کامل نمایش داده شوند! تغییر حالت به پروفایل تجاری اینستاگرام یکی از بهترین راه‌های انجام این کار، است.

افزودن لینک‌ ها به استوری‌ های اینستاگرام و دسترسی به آنالیز داخلی اینستاگرام، همچنین ایجاد حالت پروفایل تجاری نیز باعث میشود تا اطلاعات اصلی کلیدی را مستقیماً به بیوگرافی اینستاگرام و یا مطالب خود اضافه کنید!

 درج شعار تبلیغاتی

نوشتن شعار مخصوص کسب و کار خود تاثیر بسیاری در جذب کاربر دارد و جزء نکات مهم در نوشتن بیو میباشد. به طور معمول اکثر شرکت ها و سازمان های اداری شعار مخصوص به خود را دارند. بنابراین درج شعار یکی از مسائل مهم در نوشتن بیو میباشد. این کار باعث می‌شود که مخاطب سریعا شما را بشناسد. استفاده از جملات کوتاه برای معرفی برند هم کار مناسبی است.

هشتگ های مخصوص به خود را قرار دهید

درج هشتگ برند تجاری هنگام نوشتن بیو نیز راهی عالی برای جذب کاربران میباشد. قرار دادن هشتگ در بیوگرافی شما باعث نمی شود نمایه شما در این هشتگ‌ها قابل جستجو باشد، اما درج کردن هشتگ های مخصوص به برند شما یک راه عالی برای به اشتراک گذاشتن فعالیت‌تان و دعوت دیگران به مشارکت در آن است. همچنین می‌توانید که از مخاطبین خود درخواست کنید تصاویری با موضوعات خاص را ارسال کنند و هشتگ شما را درج نمایند.

استفاده از ایموجی در نوشتن بیو

درج ایموجی های مرتبط در نوشتن بیو نیز در جذب کاربران و مشتریان موثر میباشد. به کار  گیری از ایموجی های مناسب و مرتبط برای نشان دادن شخصیت، اهداف و ویژگی های برند یا شخص شما موثر میباشد. می‌توانید از این ایموجی‌ها در کنار هم استفاده کنید و یک جمله معنادار بسازید. توجه داشته باشید که نوشتن بیو یکی از کارهای ابتدایی در کسب و کارهای آنلاین میباشد. به منظور پیشرفت در این حوزه لازم است که تیر مناسب و محتوا خلاقانه و منحصر به فردی بتوانید تولید کنید. به منظور آشنایی با این مسائل و افزایش مهارت ها در این زمینه ها پیشنهاد میشود مقالات مرتبط با نکات مهم تولید محتوا خلاقانه و همچنین تیتر هایی که مخاطب را میخکوب میکند را حتما مطالعه بفرمایید تا به کمک آن بتوانید در کسب و کار خود بهترین عملکرد را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *