آموزش ها

مشاوره کسب و کار ها و افزایش فروش

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/10/06 0 نظر
مشاوره کسب و کار ها و افزایش فروش

راه انداختن یک کسب و کار جدید برای خود یک امر بسیار جذاب و وسوسه کننده است اما به همان اندازه نیز سختی و مشکلات خواهد داشت. قطعا شما به تنهای نمیتوانید تمام کارهای خود را انجام دهید و به یک تیم با تجربه و دلسوز احتیاج خواهید داشت. گاهی اوقات امکان دارد که شما با سرمایه شخصی یا از محل تسهیلات و وام قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید را داشته باشید. بسیاری از افرد هستند که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند اما تجربه و علم کامل را ندارند. یا حتی ممکن است قبلا این کار را کرده باشند و با شکست مواجه شده باشند.

در همچین مواقعی قطعا باید به سراغ مشاوره کسب و کار بروید و افراد با تجربه در این زمینه به شما کمک خواهند کرد که اولا فرصت‌ها و ایده‌ها را به درستی تشخیص دهید، ثانیا با توجه به ابزاری هایی که دارند به شما کمک کنند تا آن ایده ها را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنید. توجه داشته باشید که برای مشاوره کامل کسب و کار و توسعه و رشد آن با استفاده از بهترین ابزارها و افراد با تجربه، میتوانید از طریق راه های ارتباطی گفته شده با مجموعه بعلاوه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره کسب و کار

گاهی اوقات ممکن است افراد سرمایه گذار نیازی به مشاوره کسب و کار نداشته باشند، بلکه به دنبال راه و ورشی هستند تا از سرمایه خود درآمد کسب کنند. در چنین مواقعی نیز مشاوره کسب درآمد می‌تواند بسیار کمک کننده باشد راه رسیدن به موفقیت را هموار کند. بسیاری از افراد هستند که دارای کسب و کارهای سنتی هستند و به دنبال افزایش فروش و راه های افزایش درآمد هستند.

البته مشاوره کسب درآمد را نباید با مشاوره اقتصادی یا مشاوره سرمایه‌گذاری اشتباه گرفت. در این نوع مشاوره شما به دنبال سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی مانند طلا، ارز و مسکن نیستید. بلکه به دنبال افزایش درآمد در کسب و کار و فروش آنلاین و یا دیده شدن کسب و کار خود هستند.

هدف از راه اندازی کسب و کار چیست؟

در این مورد باید با خود صادق باشید و بدانید که به چه دلیل قصد راه اندازی و یا تغییر کسب و کار خود را دارید. اگر احساس میکنید که تمام زحمات را شما میکشید و بقیه افراد پول را به جیب میزنند بهتر است که در ایجاد و تغییر کار خود بیشتر فکر کنید و قطعا مشاوره کسب و کار شما میتواند بسیار کمک کننده باشد.

بهتر است کاغذی را کنار دست خود بگذارید و در در این زمینه هر سوالی که به ذهنتان میرسد را بنویسید. حتی اگر جواب سوالات خود را بلد باشید پیشنهاد میشود که همان را از یک مشاور نیز بپرسید تا جواب دقیق تری به شما بدهد.

چه کسی به شما پول میدهد؟

این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است و پیشنهاد میشود که درمورد آن حتما با یک مشاور کسب و کار مشورت کنید. همه‌ی ما الزاماً از مشتریان خودمان کسب سود نمی‌کنیم. شاید دیالوگ یکی از فیلم‌های قدیمی هالیوودی را شنیده اید که مسافر به راننده تاکسی میگوید: من چقدر باید به شما پول بدهم؟ و راننده تاکسی پاسخ می‌دهد: هر مقدار که دوست داری پول بده. اصل پول را از کسی که جنازه‌ی شما را تحویلش می‌دهم خواهم گرفت!

به این نکته توجه داشته باشید که شما به عنوان کسی که علاقمند به کارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدید هستید، آیا واقعا برای تغییر و ایجاد ارزش های جدید آماده هستید، یا فقط قصد دارید قلابی در رودخانه بی اندازید و منتظر شانس خود باشید؟

باید به این موضوع توجه داشته باشید که خروجی هر کسب و کاری، نهایتا توسط بازار آن، سنجیده میشود. هیچ مشاور کسب و کاری نمیتواند به شما تضمین صدرصد فروش بدهد در حالی که نوع کار و کسب شما را جامعه نپذیرفته است! بازار، معیار نهایی و سنجش و هدف نهایی است.

استراتژی خود را تعیین کنید

بسیاری از افراد را خواهید دید که برای کار خود استراتژی خاصی ندارند و فقط به فک فروش هستند در صورتی که کمک گرفتن از یک مشاور کسب و کار و تعیین استراتژی برای خود میتوانند زمینه های فروش را فراهم کند و باعث افزایش فروش به طور غیرمستقیم نیز بشود و باعث گرفتن نتیجه بهتر با کار کمتر شود. در این مرحله مشاوره کسب و کار کمک بسیاری خواهد کرد.

مسائل مالی و هزینه

بسیاری از کارآفرینان توجه زیادی به مسائل مالی ندارند و اعتقاد دارند که کسب و کارمان که راه افتاد و جان گرفت، حسابدار و مدیرمالی را هم به خدمت می‌گیریم تا به رشد ما کمک کنند. شاید بتوان بعد از تکمیل کار خود به فکر جذب نیرو متخصص شد اما هزینه هایی که در بین را ممکن است اضافه شود را نباید نادیده گرفت و باید آنها را پیش بینی کرد. توجه داشته باشید که منظور از سرمایه فقط تامیین کردن هزینه ها نیست. بلکه بیشتر به فهم درست از پول و مدیریت کردن مخارج باز می‌گردد.

اکثر کارآفرینانی که نمی‌توانند سرمایه گذاران خصوصی یا دولتی را جذب ایده‌ی خود کنند، به فرض جذاب بودن و عملی بودن ایده، احتمالاً از ناآشنایی با پول و سرمایه رنج می‌برند. مشاوره کسب و کار با فرض جذاب بودن ایده و کسب و کار شما به شما این امکان را میدهد که سرمایه خود را در راه درست و مناسب خرج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *