ترفند

راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/07/25 0 نظر
راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام

راه های بسیاری وجود دارد که میتوان از آنها به عنوان راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام یاد کرد در حالیکه که کاربران زیادی از این قابلیت ها اطلاع ندارند و همین موضوع در برخی مواقع نادر باعث از دست رفتن پیج اینستاگرام این افراد میشود. هر دلیلی که در کل باعث شود دسترسی شما از پیج قطع شده و شما به دلیل نداشتن رمز ورود به صفحه شخصی و یا وارد نکردن اطلاعات امنیتی مانند شماره و ایمیل معتبر داخل اکانت خود، به طور کلی صفحه شما از دسترس شما خارج شود. امروزه اکثر مردم جهان در این فضا فعالیت دارند و بعنوان یکی از تکنیک های فروش حرفه ایی نیز به حساب می آید. با توجه به اهمیت همین موضوع در ادامه این مقاله در بعلاوه به بررسی برخی از مهم ترین راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام خواهیم پرداخت.

 ثبت و تایید ایمیل

ثبت ایمیل یکی از راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام و در اختیار داشتن صفحه بعد از فراموشی رمز ورود میباشد. بعد از ثبت ایمیل در این قسمت، اینستاگرام به صورت پیش فرض یک ایمیل که حاوی لینک تایید کننده صاحب ایمیل وارد شده میباشد برای شما ارسال خواهد کرد. که به این منظور شما باید وارد ایمیل خود شده و سپس با ورود به پیام مربوطه اقدام به لمس آن لینک کرده باشید. بعد از ثبت و تایید ایمیل حال شما میتوانید در مواقع دلخواه از طریق ایمیل خود اقدام به تغییر پسورد و بالا بردن امنیت اینستاگرام برای پیج خود کرده باشید.

 انتخاب پسورد قوی

کرک کردن روشی است که بیشترین نوع هک کردن اینستاگرام انجام میشود روش کار به این شکل است که فرد هکر از طریق نرم افزار هایی با استفاده از رمز های پر تکرار یا به قولی پر استفاده بر روی حساب های انبوهی که از قبل اسم پیج آن ها را به برنامه داده یوزر و پسورد ها را یکی یکی تست میکند.

از جمله رمزهای پرتکراری که شما نباید از آن ها استفاده کنید مانند:

  • تاریخ تولد: برای نمونه 13751375
  • وارد کردن عدد به صورت متداول: 123456789

بالا بردن امنیت اینستاگرام: فعال کردن رمز دوم

انتخاب رمز دوم برای پیج اینستاگرام یکی از راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام میباشد که با فعال کردن رمز دوم امنیت پیج در اینستاگرام شما افزایش پیدا خواهد کرد اما مواظب این باشید که همین مرحله جلوی شما برای ورود به اکانت خودتان را نگیرد. به این منظور حتما کد های مخصوصی برای شما ارسال خواهد شد که پیشنهاد میشود این کدها را در جایی یادداشت کنید و یا از آن عکس داشته باشید.

 بالا بردن امنیت اینستاگرام: ثبت اکانت فیسبوک

دیگر روش بالا بردن امنیت اینستاگرام که کاربران با آن آشنایی زیادی ندارند و کمتر مورد استفاده قرار میگیرد وصل کردن اکانت فیسبوک به اکانت اینستاگرام بوده که از این طریق میتوانید بدون وارد کردن اطلاعات پیج خود وارد اکانت خود شوید.

به طور کلی در زمان ثبت نام در اینستاگرام و یا ورود به اکانت یک روش دیگر برای ایجاد حساب یا ورورد به حساب قبلی خودمان وجود دارد و آن هم ورود از طریق فیسبوک میباشد.

به منظور فعال کردن این ویژگی شما باید با وارد شدن به قسمت تنظیمات اینستاگرام پیج خودتان باید بخش account را انتخاب کرده و سپس گزینه linked account را لمس کنید.

بررسی قسمت login activity

قسمت login activity یکی از قسمت های پر کاربرد در افزایش امنیت اینستاگرام است که با کمک این ویژگی کاربران قادر خواهند بود با ورود به این قسمت از سیستم هایی کهبه پیج شان دسترسی دارند اطلاع پیدا کرده و در صورت خواست خودشان سیستم های ناشناس را از پیج بیرون بیندازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *