آموزش ها

تکنیک های ویژه فروش حرفه ایی

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/05/09 0 نظر
تکنیک های ویژه فروش حرفه ایی

راهکارهای بسیاری برای فروش وجود دارد که اسان و راحت هستند فقط کافیست که شما تشخیص بدهید که درخواست مشتری از کسب و کارتان چیست و چه نیازی دارد. به همین راحتی می‌توانید تعداد مشتریان خود را افزایش داده و فروش را بیشتر کنید. افزایش فروش و درامد در کسب و کار موفق زمانی اتفاق خواهد افتاد که مشتری درک کند که چگونه این محصول یا خدمت یک نیاز از او را برطرف میکند و یا زندگی او را آسان تر میکند. پس اگر کالا یا خدماتی را ارائه میدهید، باید تلاش خود را برای انتقال مزایا به خریدار متمرکز کنید. در ادامه این مقاله همراه بعلاوه باشید سعی شده تا به بررسی برخی از تکنیک های مهم در فروش پرداخته شود.

کمک به تصمیم گیری

اولین تکنیک فروش کمک به انتخاب و تصمیم گیری به مشتری است. در واقع اغلب مشتریان برای خرید بر روی لبه تصمیم گیری هستند از همین رو یک فروشنده خوب هیچ فروشی را بدون اینکه از مشتری دعوت کند ترک نمیکند. البته توجه داشته باشید که  اینکه بقیه را به خریدن چیزی ترغیب کنید که باعث سود دو طرفه باشد یک موضوع است و دروغ گفتن یک موضوع دیگر. سعی کنید هیچ وقت از خط قرمز عبور نکنید!

ارائه محصول یا جایگزینی

جهت افزایش فروش در بسیاری از مشاغل فروش مستقیم داشتن مهارتهای ارائه محصول بسیار مهم و ضروری و جزو مهم ترین تکنیک های فروش است. شما به عنوان فروشنده باید در مقابل گروهی از مشتریان احتمالی بایستید و ویژگی های شرکت و محصولات یا خدمات خود را برای آنها مشخص کنید. در بسیاری از مواقعلازم است چند ساعت محصول را به مشتری نشان داده شود و همزمان در مورد مزایا و ویژگی های آن صحبت کنید.

ایجاد احساس فوریت

یکی دیگر از تکنیک های فروش این است که در تبلیغ محصول و یا ارائه خدمات و نمایش محصولات سعی کنید اظطراب و احساس فوریت ایجاد کنید. می توانید این کار را با قرار دادن یک مهلت برای اقدام در تبلیغات خود انجام دهید و آن را برجسته کنید. و یا برای افرادی که در یک بازه زمانی خاصی خرید میکنند تصحیلات ویژه در نظر بگیرید.

بازاریابی کنید

بازاریابی یا marketing یک تکنیک فروش بسیار با ارزش و مهم است که زمان زیادی را صرف خود میکند. قطعا امروزه یک شرکت نمی تواند بدون داشتن یک استراتژی مناسب بازاریابی محتوا و معرفی خدمات و محصولات خود به دیگران به بقای خود ادامه دهد. قطعا داشتن یک بازاریاب قوی و فعالیت در این زمینه باعث دیده شدن شما در بازار رقابتی سخت امروز خواهد شد به شرطی که اهداف و استراتژی های خود را از قبل تعیین کرده باشید.

آگاهی از محصول

داشتن اطلاعات کافی در مورد محصول در فرایند فروش مستقیم و ارائه آن اطلاعات به مشتری یکی از تکنیک های فروش بسیار مهم است. از آنجا که شما اغلب یک محصول خاص یا یک سری محصولات مرتبط را می فروشید، باید اطلاعات کافی درمورد آنچه که دارید داشته باشید تا بتوانید به سوالات و م شکلات مشتریان خود پاسخ دهید. این امر سبب افزایش اعتبار شما را به عنوان یک فروشنده خواهد شد و به حفظ آبروی اعتباری برندی که می فروشید کمک می کند. فروشندگان مستقیم برتر ساعت ها، روزها یا هفته ها را صرف یادگیری ویژگی های مختلف محصولات خود می کنند .

نگرانی ها و دغدغه ها را درک کنید

زمانی که مشتری شما دغدغه یا مشکلی را بیان میکند قطعا به دنبال آن است که دچار آن نشود. با استفاده از کلمه هایی همچون “متوجه هستم چه می گویی و یا “سوال بسیار خوبی بود” به آن ها نشان دهید که حرف هایشان را شنیده و به آن ها احترام می گذارید و سعی کنید تا حد امکان این نگرانی ها را رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *