آموزش ها

بهترین نرم افزار های مدیریت تیم و پروژه

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/05/31 0 نظر
بهترین نرم افزار های مدیریت تیم و پروژه

ابزارها و نرم افزار های مدیریت پروژه در زمان ایجاد یک کسب و کار و برای مدیریت و کنترل آن بسیار لازم میباشد. این ابزارها در عنوان نرم افزار مدیریت پروژه به شما در فرآیند کسب و کار کمک می‌ کنند. نرم افزارهای بسیاری وجود دارد که در این زمینه میتوانند به شما کمک کنند. حالا باید بهترین ابزار ممکن برای کارتان را انتخاب کرده و وقت خودتان را صرف برنامه‌های نامناسب نکنید. این نرم افزارهای مدیریت پروژه زمانی برای شما با اهمیت خواهند شد که کار شما به صورت دورکاری باشد. در مقاله قبلی به بررسی برخی از نکات طلایی در تولید محتوا خلاقانه پرداخته که و تیم بعلاوه در این مقاله قصد دارد فهرستی از 5 نرم افزار مدیریتی برتر برای رسیدن به حداکثر بهره وری در کسب و کار را مورد بررسی قرار دهد.

نرم افزار مدیریت ترلو (Trello)

این ابزار مدیریت تیم و پروژه محیطی ساده و پایه برای کنترل و نظارت بر وظایف کاری در اختیار شما قرار میدهد. می‌توانید بردهای مختلفی را به کارهای مختلف، پروژه‌ها یا هر موضوع دیگری اختصاص دهید. این سیستم یک ابزار مدیریت Kanban است که جزء روش های بسیار محبوب به حساب می آید. در این ابزار مدیریت تیم و پروژه شما قادر خواهید بود به بردهای متفاوت مراجعه کرده و وظایف جدیدی را در درون آنها تعریف کنید.

 نرم افزار مدیریت تیم کلیک آپ (Click UP)

نرم افزار مدیریت تیم کلیک آپ یک ابزار کارآمد مدیریت وظایف کاری از جمله وظایف مهم، پروژه‌های کامل، وظایف کوچک و یادداشت‌ها میباشد؛ این برنامه توصیه شده و کاربردی است. در این برنامه کارآمد شما قادر خواهید بود همه چیز را به صورت سفارشی تغییر دهید. امکان برنامه ریزی خودکار با توجه به زمان‌های برآورد شده وجود دارد. همچنین این امکان وجود دارد که به افراد خاصی دسترسی بدهید. در واقع میتوانید تعیین کنید که اعضایی که قصد ورود به سیستم را دارند به چه امکاناتی دسترسی داشته باشند. اهداف را در این برنامه مشخص کرده و شرایط نمایش داده‌ها را به دلخواه تغییر می‌دهید تا به بهترین نمایش ممکن برسید. همچنین میتوانید وضعیت پروژه‌ها و غیره را بررسی می‌کنید.

 فریدکمپ (freedcamp)

فریدکمپ نیز یک ابزار مدیریت تیم و پروژه قوی میباشد که برای استفاده شخصی و حرفه‌ای طراحی شده است. در میان نرم‌افزارهای مدیریت پروژه‌ و تیم رایگان، این ابزار جزء بهترین نرم افزارها میباشد. در این برنامه هر پروژه وظایف، نقاط عطف، رویدادهای مهم، بحث‌ها، زمان و تقویم خاص خودش را دارد. در حالت رایگان شما این امکان را دارید تا بیهنایت حساب کاربری و تعداد زیادی پروژه اضافه کنید. در حالت تجایر نیز امکانات بسیاری مانند مدیریت ارتباط با مشتریان، گزارشات مالی، هماهنگ سازی با سایر نرم افزارها و … را در اختیار کاربران قرار می گیرد. اما باید توجه داشته باشید که این ابزار مدیریت تیم پنل کاربری نسبتا پیچیده ایی دارد و کار کردن با آن ممکن است تا حدی باعث ایجاد سردرگمی شود.

 ابزار مدیریت تیم جیرا (jira)

جیرا یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای مدیریت تیم و پروژه است. از این نرم افزار ابتدا به منظور یافتن اشکالات برنامه نویسان طراحی شده بود با گذشت زمان ویژگی‌ها و قابلیت های آن به صورت چشم گیری افزایش یافت و توانست به یک ابزار کارآمد در زمینه‌ های کنترل پروژه و توسعه نرم افزاری تبدیل شود. البته در مورد این ابزار هم باید توجه داشت که کار با آن ساده نیست و از این رو نیاز به آموزش دارد.

 تسکولو (taskulu)

تسکولو نیز یک نرم افزار مدیریت تیم و پروژه میباشد که طراحی متخصصان ایرانی است. ویژگی های این نرم‌ افزار مدیریت تیم شباهت زیادی به ترلو دارد. میتوان گفت که تسکولو، نسخه ایرانی نرم افزار ترلو است. میتوان به موارد زیر به عنوان برخی از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار اشاره کرد:

  • دارای منوی فارسی و تقویم شمسی
  • اختصاص هر پروژه به کاربران مشخص
  • میتوانید یک فهرست از وظایف یا پروژه‌های خود ایجاد کنید
  • امکان دسته بندی وظایف و کارها
  • امکان ثبت زمان‌های کاری
  • امکان نظر دادن برای هر پروژه
  • بارگذاری فایل‌ها تا حجم ۱۰ مگابایت (Mb)
  • اتاق گفت‌وگو برای چت کردن اعضای تیم با یکدیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *