آموزش ها

تحقیقات مهم برای بازاریابی

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/05/11 0 نظر
تحقیقات مهم برای بازاریابی

تحقیقات بازار یکی از بهترین روش ها جهت پیدا کردن بینش نسبت به مشتریان و رقیبان در کسب و کار است. هدف از تحقیقات بازاریابی به دست آوردن اطلاعاتی است که سبب تصمیم گیری راحت تر و دقیق تر کسب‌وکار هستند. مخصوصاً برای افرادی که قصد ایجاد کسب‌ و کارهای کوچک برای ورود به حوزه‌ای جدید یا تولید محصولات جدید دارند، تحقیقات بازار بسیار مهم و تأثیرگذار است و یک تکنیک برای فروش بیشتر محسوب میشود.

تحقیقات پایه

تحقیقات پایه درواقع اطلاعات ساده و اولیه ایی است که کارشناس بازاریابی به دست می آورد. در واقع این اولین مرحله در هر تحقیقات بازاریابی است که اول باید بدانیم دنبال چه هستیم. شما می‌توانید این نوع تحقیقات بازاریابی را به روش‌های مختلف مانند focus group، پرسشنامه آنلاین، مصاحبه تلفنی و … انجام دهید.

تجزیه‌ و تحلیل اطلاعات

در این مرحله از تحقیقات بازاریابی با تحلیل اطلاعات به دست امده اقدام به نتیجه گیری و تصمیم گیری می‌ کنید و خلاصه فعالیت‌ها را ارائه می‌کند. در این گام، از روش‌های به روز جمع اوری اطلاعات استفاده می‌شود. پژوهشگر باید میانگین و پراکندگی متغیرهای اصلی را تعیین کند و با استفاده از روش‌های آماری، فرضیات را مورد آزمایش قرار بدهد و نتایج را ارائه کند.

شناخت مشتریان مرتبط با کسب و کار

بسیاری از افراد هنگام ایجاد کسب‌ و کارها تصور می‌کنند نسبت به مشتریان خود شناخت دارند و رقیبی ندارند. اما بعد از مارکتینگ ریسرچ، متوجه اشتباه خود درباره مشتریان خواهید شد. با در نظر گرفتن تحقیقات بازار، می‌توانید یک پروفایل از ویژگی‌ های مشتریان به‌صورت میانگین تهیه کنید. خصوصیاتی مانند زمان های مخصوص خرید، اینکه چقدر برای هر نوع محصول حاضرند هزینه کنند و چه قابلیت‌هایی در محصولات سبب افزایش فروش است میتواند در این لیست قرار بگیرد.

پیش‌ بینی نیاز مشتریان

با تحقیق در بازار و مشتریان می‌توانید تصمیمات خودتان را با مسائل اقتصاد یک جهت کنید. برای مثال شاید با توجه به تغییرات سیاسی و اقتصادی، این زمان برای لانچ محصول جدید شما مناسب نباشد و محصول شما شکست بخورد.  اگر عموم مردم قادر به خرید کافی نباشند و یا نسبت به مخارج خود نگران باشند، نسبت به صرف هزینه برای محصولات مختلف بیشتر دقت می‌ کنند و راحت انتخاب خود را نهایی نمی کنند.

در نظر داشته باشید که بازاریابی و فروش یک علم است و باید به آن مسلط باشید تا بتوانید فروشی موفق داشته باشید و کسب و کار خود را ارتقا بدهید. به همین سبب باید به دنبال یادگیری و کسب اطلاعات در باره جدیدترین روش های فروش و بازاریابی باشیم و با دانش کسب شده اقدام به فروش و بازاریابی نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *