آموزش ها

کاربردی ترین و رایج ترین جملات مدیران موفق

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/08/10 0 نظر
کاربردی ترین و رایج ترین جملات مدیران موفق

کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که تجربه ای از تاثیر کلام در زندگی شخصی یا کاری اش نداشته باشد. یک جمله مثبت میتواند در زندگی شما و آغاز یک صبح پر انرژی تایر بگذارد و برعکس میتواند باعث تخریب روحیه شما شود. با توجه به اهمیت همین موضوع کتاب های بسیاری درمورد اهمیت ارتباط و سخنوری نوشته شده است و جزء کتاب های پرفروش نیز قرار گرفته اند. اما اهمیت ارتباط و قدرت سخنوری زمانی آشکار میشود که شما مدیریت یک مجوعه از افراد با روحیات مختلف را برعهده می گیرید. در این مقاله از بعلاوه خواهیم گفت که کاربردی ترین جملات مدیران موفق چیست و از چه روش هایی برای افزایش محبوبیت و جلب اعتماد کارمندان خود استفاده میکنند. حمیدرضاعزیزی، کارشناس ارشد بازرگانی بین الملل و تبلیغات‌‌، مالک برند بعلاوه، ‌مشاور کار و کسب ها، مجری خدمات دیجیتال مارکتینگ و … درباره این موضوع نکاتی بیان کرده اند که میتواند بسیار کمک کننده و کاربردی باشد. در ادامه نیز میتوانید مقاله مربوط به نحوه نوشتن تیتر جذاب و اصولی از ایشان را مطالعه کنید.

من به تو و تیممان اعتماد دارم

مهندس حمید رضا عزیزی در مورد این موضوع تاکیید بسیاری کرده اند و به عقیده ایشان این جمله را میتوان بعنوان معروف ترین جملات مدیران موفق در نظر گرفت. برای هر کارمندی هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که احساس کند مدیرش به کار و توانایی او اعتماد و اطمینان ندارد. اما با گفتن این جمله که “من به شما اعتماد کامل دارم” علاوه براینکه موجب به وجود آمدن اعتماد و انگیزه در افراد می شوید، سبب میشود تا به این باور برسند که آزادی عمل دارند و قادر خواهند بود به تنهایی نیز در کار خود موفق باشند. در نتیجه با انگیزه و نشاط بیشتری به کار خود ادامه می دهند و سود آن در نهایت به شما هم خواهد رسید.

کارت عالی بود

ابراز قدردانی و تشکر از عملکرد یکی دیگر از مهم ترین جملات مدیران موفق است که به مراتب راحت تر و تاثیر گذار تر از قرار دادن چند میز بازی یا تخت های استراحت در محل کار است. عموما برای کارمندان تفاوتی ندارد که چه مقدار حقوق و پاداش دریافت میکنند، آنها دوست دارند بدانند که کاری که انجام میدهند مورد توجه شخص دیگری قرار گرفته است. پس با توجه به اهمیت این موضوع لازم است که زمانی را به تعریف و تمجید از کارکنان خود اختصاص دهید و مطمئن باشید که نتیجه خوبی بدست خواهید آورد.

 میخواهیم از توانایی تو استفاده کنیم

بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ این توانایی را در کارمندان خود میبینند که آنها را در نقش ها و مسئولیت های مختلف جابجا کنند. افرادی که واقعا با استعداد و با هوش باشند معمولا اینگونه نیستند چرا که از استعدادهای خاصی برخوردارند. نمیتوانید به این افراد نقش هایی تقبل کنید که مناسب آنها نیست به همین جهت این جمله مدیران موفق بسیار کارآمد و تاثیر گذار میباشد.

نظر شما چیست؟

همیشه پرسیدن این سوال که نظر شما چیست و شما چه فکر میکنید جزء مهم ترین جملات مدیران موفق (Successful managers) میباشد که با توجه به فشارها و مشکلاتی که در زمان کار به وجود می آید و نیاز به نوآوری و خلاقیت دارد، بسیار توصیه میشود که این سوال را از افراد نزدیک خود بپرسید و نظر دیگران را نیز بخواهید.

این کار را همواره باید در نظر داشته باشید و مهارت و توانایی حل مسئله را در بین افراد خود تقویت کنید. فقط باید به این موضوع اعتقاد داشته باشید که هر کارمند یک تفکر خاص و ایده عالی در ذهن خود دارد که تنها بهترین مدیران می توانند از آن ها استفاده کنند و بهره وری کارمندان را افزایش دهند.

 چه کمکی میتوانم بکنم؟

پیروی از سیاست درهای باز سبب میشود تا برای افراد خود ثابت کنید که در دسترس آنها هستید و برای آنها وقت کافی میگذارید و به آنها اهمیت می دهید و  تعامل با آنها و کارآیی آنها نیز برای شما بااهمیت است. هر چه سریعتر به پرسش و نگرانی هایی که برای کارمندان به وجود می آید پاسخ دهید، آنها هم سریعتر می توانند به ادامه کار بپردازند و نتیجه مورد نظر را کسب کنند. به طور کلی این رفتار ها باعث ایجاد کسب و کار موفق و قدرتمند نمیشود اما تاثیر بسیاری بر رفتار کارکنان و افزایش انگیزه آنها برای پیشرفت خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *