سئو

بهبود سئو سایت: تکنیک های طلایی بهبود سئو سایت

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2022/02/06 0 نظر
بهبود سئو سایت: تکنیک های طلایی بهبود سئو سایت

حتما شما نیز میدانید که همه چیز تنها به راه اندازی و ایجاد یک وبسایت برای گسترش کسب و کار ختم نمیشود. درواقع بعد از راه اندازی وب سایت کار اصلی آغاز میشود و باید تلاش کنید تا در بین تعداد زیادی کسب و کار دیگر رتبه خود را افزایش دهید و در نتایج جست و جو دیده شوید. ایجاد ساختار مناسب برای تولید محتوا سایت و همچنین کار کردن به طور اختصاصی بر روی سئو سایت یکی از مهم ترین موارد پس از راه اندازی کسب و کار اینترنتی میباشد که باید به آن توجه دائمی داشت و اطلاعات خود را در این زمینه دائما بروز نگه دارید. در ادامه این مقاله از مجموعه بعلاوه به بررسی برخی از مهم ترین موارد در بهبود سئو سایت و افزایش بازدید و ترافیک خواهیم پرداخت. همراه ما باشید…

انتخاب عنوان یا title مناسب

عنوان مطالب علاوه بر اینکه یکی از فاکتورهای مهم گوگل برای تعیین رتبه میباشد، تاثیر بسیاری نیز در جذب مخاطب و افزایش کلیک برروی سایت دارد. بنابراین یکی از عنصرهای مهم در بهبود سئو سایت تعیین یک عنوان مناسب و حاوی کلمات کلیدی است که نباید آن را نادیده گرفت. 55 تا 60 کاراکتر اول برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است و در نتایج نمایش داده میشود.

انتخاب نام و عنوان (title) مناسب کاری ساده ایی نیست و نیاز به هوشمندی بالایی دارد. عنوان یک مطلب میتواند تا حد بسیاری باعث جذب کاربران و افزایش کلیک و ترافیک سایت شود. عنوان مطالب باید مختصر و جذاب و دارای معنای آشکار و قابل فهم باشد. توصیه میشود در انتخاب عنوان حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید تا علاوه بر جذابیت برای کاربر برای موتورهای جست و جو گر گوگل نیز راحت تر درک شود و در نتایج جست وجو دیده شوید.

بهبود سئو سایت با محتوای یونیک

یکی از مهم ترین راهکارها برای بهبود سئو سایت، تهیه محتوای باکیفیت و خاص میباشد که منحصر به شما باشد. افزایش محتوای باکیفیت سایت و تهیه محتواهای مناسب تاثیر بسیاری در بهبود سئو سایت شما خواهد داشت. باید توجه داشته باشید که محتواهایی که قصد بارگذاری بر روی سایت خود را دارید باید بیشتر از 300 کلمه باشند و به هیچ وجه تکراری و کپی از سایت های دیگر نباشد. اگر میخواهید محتوای جذاب و خلاقانه تولید کنید پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط “نکات مهم تولید محتوا خلاقانه” را حتما مطالعه بفرمایید.

ربات های خزنده گوگل به راحتی میتوانند محتوای کپی شده را تشخیص بدهند و سایت شما را پنالتی کنند. بارگذاری محتوا کپی شده تاثیرات منفی بر بهبود سئو سایت خواهد داشت. هنگام نوشتن محتوا از عنوان و تیترها بسیار استفاده کنید و یک پاراگراف طولانی را ایجاد نکنید. مهم تر از موارد بالا برای بهبود سئو سایت محتوای شما باید از معیارهای EAT گوگل برخوردار باشد: تخصص، اعتبار، قابلیت اطمینان.

این موارد اعتبار سنجی در سال 2018 توسط گوگل معرفی شد و بیشتر مربوط به سایت‌هایی با موضوعات پزشکی و علمی بررسی می‌کند. اگر میخواهید که محتوای شما از نظر گوگل این معیار را داشته باشد، باید در تهیه محتواهای خود از منابع معتبر استفاده کنید و نام آنها را در مقالات و محتواهای خود بیاورید.

تاثیر کلمه کلیدی در بهبود سئو سایت

فاکتور مهم و موثر دیگر بر بهبود سئو سایت، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط و جذاب میباشد. شما باید کلماتی را انتخاب کنید که کاربران به دنبال آنها هستند و میزان سرچ آنها مناسب است. سپس براساس آن کلمات محتوای خود را تولید کنید.

داشتن کلمه کلیدی در محتوا به موتورهای جست و جو اجازه میدهد تا راحت تر درک کنند که محتوا شما درمورد چه موضوعی است تا آن را در نتایج جست و جوهای مرتبط نیز به کاربران نمایش دهد. همچنین علاوه بر کلمه کلیدی اصلی استفاده از چند کلمه فرعی نیز بسیار توصیه میشود و در بهبود سئو سایت نیز تاثیر بسیاری دارد. برخی از سایت ها و ابزارهای خود گوگل وجود دارد که به پیدا کردن برخی از کلمات کلیدی مهم کمک میکنند و میتوان برخی از پرسرچ ترین کلمات را پیدا کرد و در محتوا از آنها استفاده کرد.

استفاده از بک لینک‌ برای بهبود سئو سایت

استفاده از بک لینک های خارجی یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در بهبود سئو میباشد. زمانی که کاربران از طریق سایت های دیگر وارد سایت شما میشوند، سایت شما ارزشمند خواهد شد و باعث بهبود رتبه نزد گوگل میشود. گرفتن تعداد کمی بک لینک از سایت های معتبر تاثیر بیشتر در بهبود سئو سایت دارد و توصیه میشود به جای گرفتن تعدادی زیادی لینک از سایت های باارزش کم، تعداد محدود از سایت های باارزش بگیرید.

بالا بردن سطح امنیت

استفاده از پروتکل های مناسب و ایمن یکی از موارد بهبود سئو سایت و افزایش ترافیک سایت است. اگر وب سایت شما امنیت لازم را نداشته باشد کاربران زیادی از ترس هک شدن و ویروسی شدن دستگاه خود از ثبتنام و یا ورود به سایت شما خودداری میکنند و همین موضوع تاثیر بسیار بدی در افزایش ترافیک سایت خواهد داشت. برای اطمینان از امنیت سایت خود، از رمز گذاری HTTPS استفاده کنید. این سایت به شما گواهی نامه SSL می‌دهد، ارتباطی امن بین پلتفرم و کاربران به وجود می آید که باعث امین شدن و رمز گذاری شدن اطلاعات ثبتنام و ورود کاربران میشود.

در دسترس قرار دادن سایت

کدنویسی مناسب و استفاده از فایل های اصولی نیز میتواند در بهبود سئو سایت تاثیر داشته باشد. نوشتن کدهای مناسب و اجازه دسترسی به ربات های گوگل بسیار مهم است. این امر باعث می‌شود ربات‌های گوگل سایت شما را بررسی کنند. درج یک فایل robots.txt میتواند تعیین کند که در کجا ها ربات های گوگل باید و نباید اطلاعات سایت را مورد بررسی قرار دهند.

همچنین تعیین نقشه سایت میتواند تاثیر بسیاری در بهبود رتبه سایت و افزایش ترافیک داشته باشد. به انجام این کار گوگل بهتر محتوای سلیت شما را درک خواهد کرد و باعث افزایش سرعت ایندکس شدن و بهبود سئو سایت خواهد شد.

نگه داشتن کاربر در سایت

طبیعتا هرچه کاربران در سایت شما بیشتر بمانند به معنای جذابیت و مفید بودن محتوای سایت شما برای کاربران میباشد. از همین رو افزایش زمان ماندگاری کاربران در سایت باعث افزایش اعتبار نزد گوگل میشود و تاثیر بسیاری در بهبود سئو سایت خواهد داشت. این مورد را میتوان بعنوان یکی دیگر از فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها دانست. توصیه میشود که از محتوای تصویری مانند عکس و گیف با حجم پایین در وبسایت و مقالات خود استفاده کنید تا کاربر از متن های طولانی و کلمات خسته نشود و اندکی تامل داشته باشد.

اهمیت سازگاری با تلفن همراه

این روزها استفاده از تلفن های هوشمند بیشتر از هرچیزی رواج پیدا کرده است و درصد بالایی از سرچ های انجام شده توسط تلفن همراه صورت گرفته است. گوگل نیز با درک این مطلب بیان کرده است که بهینه سازی سایت براساس تلفن های همراه تاثیر بسیاری در بهبود سئو سایت و تعیین رتبه خواهد داشت.

اگر به فکر بهبود رتبه سایت خود و افزایش ترافیک و بازدید سایت هستید باید طوری وب سایت خود را آماده کنید که در تمام دستگاه ها به شکلی زیبا و منظم نمایش داده شود، تمامی مطالب به وضوح نمایش داده شده و دکمه‌هایی که کاربر باید روی آن‌ها کلیک کند به راحتی هم در تلفن همراه و هم در کامپیوتر قابل استفاده باشد. تغییر اندازه فونت نوشته ها و المان های بکار رفته شده در سایت نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *