ترفند

ترفندهای هشتگ گذاری در اینستاگرام (پست و استوری)

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2022/04/18 1 نظر
ترفندهای هشتگ گذاری در اینستاگرام (پست و استوری)

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب است که کاربران بسیاری دارد و پست های آن از قابلیت هشتگ گذاری پشتیبانی میکنند. هشتگ گذاری در اینستاگرام (instagram hashtag) یکی از قابلیت های پراستفاده و بسیار کاربردی است که برای بهره بردن از این قابلیت ابتدا باید با آن آشنا شوید و با رعایت اصول و قواعد مربوط به آن این کار را انجام دهید. در ادامه این مقاله از مجموعه بعلاوه با برخی از مهم ترین تکنیک ها و اصول این کار آشنا خواهیم شد…

هشتگ اینستاگرام چیست؟

در دنیای امروزی و فضای مجازی هشتگ های ابزارهای بسیار قدرتمند و کاربردی هستند که باعث افزایش بازدید استوری و پست اینستاگرام و یافتن نتایج بهتر برای جست و جوها خواهند شد. درواقع هشتگ ها نوعی برچسب برای تعیین دسته بندی محتواهای تولید شده هستند. به عبارت دیگر هشتگ یک راه برای طبقه بندی و گروه بندی مطالب مشابه در کنار هم بشمار می رود. این مورد در بسیاری از شبکه های اجتماعی قابل مشاهده است و به کاربران کمک بسیاری میکند تا نتایج بهتری را مشاهده کنند. هشتگ ها معمولا با علامت # مشاهده میشوند و با کلیک بر روی آنها به صفحه به پست های مرتبط با آن موضوع خواهید رفت.

به دلیل اینکه پوشش اینستاگرام از زبان فارسی هنوز پیشرفته نیست حتما بسیار مشاهده کرده اید که برای ایجاد فاصله بین کلمات از علامت (_) استفاده میکنند. درواقع با این کار به اینستاگرام می فهمانند که چند کلمه واحد دارند. این موضوع در زبان انگلیسی مشکل خاصی محسوب نمیشود و میتوان کلمات را به راحتی به هم بچسبانید.

انواع هشتگ ها

 • هشتگ توضیح: برچسب هایی هستند که به منظور طبقه بندی محتوا و یا بیان حس و حال مربوط به آن پست ایجاد میشوند.
 • هشتگ برندینگ: پس از ایجاد هر پست برای معرفی برند خود به طور ثابت و در هر پست از نام کسب و کار خود استفاده میکنند که باعث دیده شدن برند و اشنایی با کسب و کار خواهد شد. این نوع هشتگ گذاری تنها مخصوص نام برند نیست و میتواند نام افراد نام محصول خاصی و … نیز باشد. این نوع هشتگ گذاری خطای کمتری دارد و اطلاعات دقیق تری را به کاربران نمایش میدهد. شما میتوانید با استفاده از ابزارهای مخصوص آمار دقیقی نسبت به محبوبیت برند خود و کسب و کار خود در فضای مجازی به دست بیاورید و یا از مخاطبان خود بخواهید که در پست های خود از چه نوع برچسب هایی استفاده کنند.
 • هشتگ کمپین (مدت دار): این نوع برچسب ها به صورت کوتاه مدت استفاده میشوند و در هنگام شروع مسابقاتی خاص و یا مناسبت ها و رویدادها از آنها استفاده میشود. این نوع هشتگ گذاری در اینستاگرام به منظور ایجاد برندینگ و معرفی کسب و کار نیستند و به صورت عمومی قرار داده می شوند. تمام برچسب هایی که به منظور افزایش بازدید از محتوا و برای جذب کاربر و نه برندسازی استفاده میکنید جزو هشتگ های عمومی محسوب میشوند و تاثیری در معرفی برند و کسب و کار شما ندارند.

نحوه صحیح هشتگ گذاری

هشتگ گذاری در اینستاگرام قواعد و اصول مخصوص به خود را دارد مانند تمام شبکه های اجتماعی مختلف که برای نتیجه بهتر گرفتن باید آنها را رعایت کرد. اگر به این موضوع توجه نشود شاهد بی نتیجه بودن این عمل و تلف شدن وقت و انرژی خواهیم بود. درگاهی اوقات حتی ممکن است با پرداخت هزینه برای شما از لحاظ مالی نیز اسیب برساند. به طور کلی سعی کنید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • سعی کنید برای محتوای خود دسته بندی ایجاد کنید و از آن در قالب هشتگ استفاده کنید.
 • برچسب هایی که کاربرد زیادی دارند و معروف هستند را با دیگر برچسب ها ترکیب کنید.
 • هنگام رویدادها و اتفاقات مهم علاوه برهشتگ گذاری معمولی از هشتگ های مربوط به این اتفاقات نیز استفاده کنید.
 • از زیاده روی جلوگیری کنید. (در این صورت ممکن است پست های شما به عنوان اسپم شناخته شود و به کاربران نمایش داده نشود.)
 • هشتگ های ترند شده دیگران را استفاده نکنید. ( استفاده از هشتگ ترند شده دیگران هشتگ ربایی محسوب می گردد.)
 • از هر کلمه ایی در هشتگ های خود استفاده نکنید و هدف منظمی داشته باشید.
 • برچسب هایی که ایجاد میکنید تا حد امکان کوتاه و مفهوم باشند.

در ادامه مقاله، چند تکنیک برای هشتگ گذاری در اینستاگرام معرفی شده‌ اند. این تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام را به صورت تیتروار بیان کرده ایم که با رعایت آنها میتوانید برچسب هایی بهینه و استاندارد تولید کنید:

 • استفاده از کلمات خاص
 • عدم استفاده از هشتگ های نامربوط
 • استفاده از هشتگ های مفهومی
 • هشتگ گذاری در نام کاربری
 • برچسب متناسب با موضوع عکس
 • تعیین هشتگ براساس مکان
 • هشتگ گذاری برای تکنیک عکس برداری تصاویر

کلام آخر

در آخر به این نکته توجه داشته باشید که برای افزایش اعتبار در بازار و آشنایی با برند شما در فضای مجازی نیاز به صبر و تلاش مداوم خواهید داشت. برای گرفتن نتیجه بهتر و سریع تر باید بتوانید با استفاده از ابزارهای مخصوص آمار مربوط به فعالیت های خود را داشته باشید و از آنها برای تعیین مسیر و بهبود عملکرد استفاده کنید. شما می‌توانید از نقاط قوت و نقاط ضعف رقبایتان بهره بگیرید و سعی کنید از آنها در روش کاری خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که هرچند که هشتگ گذاری در افزایش بازدید موثر است اما به تنهایی موثر نیست و باید سعی کنید تا محتوایی مناسب و کاربر پسند تهیه نمایید.

یک پاسخ به “ترفندهای هشتگ گذاری در اینستاگرام (پست و استوری)”

 1. zaynab گفت:

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *