ترفند

چند روش ساده برای افزایش فروش آنلاین

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2021/07/12 0 نظر
چند روش ساده برای افزایش فروش آنلاین

امروزه در کشور ما نیز مانند تمام دنیا تعداد کسب و کارهای مجازی رو به افزایش است و جزء تکنیک های فروش حرفه ایی به حساب می آید. برای ماندن در این بازار سخت و رقابتی و توانایی کسب درامد لازم است که توجه ویژه ایی به مسئله بشود تا بتوان کسب درامد بیشتری داشت. در واقع هر کسب و کار آنلاینی باید روش­هایی را به کار گیرد تا بتواند به سودی پایدار در یک محدوده زمانی معقول دست یابد. روش هایی که این توانایی را داشته باشد تا کسب و کار آنلاین شما را تضمین کند. در ادامه این مقاله به بررسی برخی از مهم ترین راهکارهای افزایش فروش اینترنتی پرداخته خواهد شد. همراه بعلاوه باشید.

 ارسال رایگان

ارسال رایگان محصولات یکی از روش های افزایش فروش آنلاین میباشد به طوری که طبق آمار، 58 درصد از افرادی که اینترنتی خرید میکنند در مقابل پرداخت هزینه پست مقاومت نشان میدهند. اگر شرکت شما حمل و نقل رایگان نداشته باشد (حتی اگر هزینه حمل و نقل جزیی از قیمت محصول محاسبه شود)، مشتریان احساس می کنند دارند فریب می‌خورند!

باید به این نکته توجه کنید که اگر قصد ندارید محصولات خود را به صورت رایگان ارسال کنید حتما در ابتدا کار این مسئله را بیان کنید چرا که در انتهای کار زمانی که مشتری متوجه یک هزینه اضافی علاوه بر هزینه سفارش خود باید پرداخت کند احتمال منصرف شدن از خرید بسیار زیاد خواهد شد و سبب کاهش خرید خواهد شد.

احساس عجله و از دست دادن

ایجاد حس عجله در مشتری و تعیین محدودیت زمانی از روش هایی میباشد که در افزایش فروش آنلاین تاثیر بسیاری دارد. اما ایجاد اضطرار در سایر زمینه­ ها نیز جواب می­دهد و یک راه عالی برای افزایش فروش آنلاین است. معمولا اکثر مشتریان به پیشنهادات ویژه و زمان بندی برای خرید واکنش مثبتی نشان میدهند. به عنوان مثال، ممکن است بتوانید محصولی را در تعداد محدود تولید و عرضه کنید و یا  می­توانید به مشتریانی که فی‌الفور دست به خرید بزنند، پیشنهادهای جذاب مالی مانند ارسال رایگان یا قیمت های ویژه به همراه تخفیف ارائه دهید. ایجاد شمارش معکوس و تعیین بازه زمانی برای خرید میتواند کمک کننده باشد و باعث افزایش فروش آنلاین شود.

 از نظرات مشتریان استفاده کنید

نظرات و رضایت مشتری در فضای اینترنتی امروزه بسیار اهمیت دارد و جزء یکی از کاربردی ترین ابزارهای افزایش افزایش فروش آنلاین میباشد. توصیه نامه یا Testimonials مشتریان یک ابزار بسیار قوی برای افزایش فروش آنلاین و جلب اعتماد مشتری است.

نمایش سیگنالهای اعتماد مشتریان راهی عالی برای افزایش فروش آنلاین است، به این دلیل که ذهنیت مثبتی در ذهن افراد ایجاد میشود و ممکن است به تردیدهای آنها نیز پاسخ بدهد.
اگر کسب و کارهای شما دارای مجوزهای لازم و نمادهای لازم است آن را در معرض نمایش قرار دهید تا سیگنال های مثبتی در ذهن مشتریان خود ایجاد کنید.

وجود عکسهای با کیفیت

با توجه به اینترنتی بودن کسب و کار و عدم حضور فیزیکی مشتریان لازم است تا عکس های مناسب و باکیفیتی وجود داشته باشد تا همه زوایا را پوشش بدهد و جای سوالی برای مشتری نماند. این ترفند نیز در افزایش فروش اینترنتی تاثیر بسیاری دارد. در فروشگاه های فیزیکی مشتریان محصول مورد نظر خود را از جهات مختلف مشاهده میکنند و حتی مورد آزمایش نیز قرار میدهند و باید سعی کرد تا همچین محیطی نیز در فروش اینترنتی به وجود بیاید اما با این تفاوت که در خرید آنلاین مشتریان مجبورند به عکس یا فیلم محصولات اکتفا کنند. با توجه به اهمیت این موضوع لازم است که عکس های باکیفیت و از زوایای مختلفی گرفته شود تا پاسخ ابهامات مشتریان را بدهد.

به وجود آمدن بیماری همه گیر کرونا سبب تغییر بسیاری از کسب و کارها و نحوه درآمد زایی افراد شده است. این پدیده برای برخی از کسب و کارها مفید بوده و سبب افزایش درامد آنها شده است و برای برخی دیگر نیز برعکس بوده که در مقاله تاثیرات کرونا بر کسب و کارها به این موضوع پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *