سئو

معرفی سئو خارجی تکنیک ها و ترفندهای سئو خارجی

نویسنده: کارشناس تولید محتوا 2022/01/16 0 نظر
معرفی سئو خارجی تکنیک ها و ترفندهای سئو خارجی

سئو خارجی یکی از فاکتورهای مهم در مبحث سئو و و بهینه سازی وبسایت است که تاثیر بسیاری در دیده شدن و کسب رتبه در نتایج گوگل دارد. اقداماتی که در این نوع سئو انجام میشود باید کنترل شده و با آگاهی انجام شود چراکه اگر به صورت ناآگاهانه و غیرطبیعی انجام شود ممکن است که منجرب جریمه شدن و پنالتی شدن صفحات سایت شود. در ادامه این مقاله از بعلاوه همراه ما باشید تا به بررسی این مبحث و برخی از مهم ترین تکنیک ها و ترفندهای آن بپردازیم.

معرفی سئو خارجی

در ادامه مبحث آشنایی با سئو پس از سئو داخلی به سئو خارجی میرسیم. سئو خارجی شامل مجموعه اقداماتی میباشد که خارج از فضای وبسایت انجام میشود و شما به طور مستقیم به آن دسترسی ندارید. اقداماتی که انجام میشود تماما به منظور نشان دادن صفحات به موتورهای جست و جوگر به ویژه موتورهای گوگل میباشد. سئو خارجی نوعی سئو کلاه سیاه یا خاکستری محسوب میشود که اگر به درستی انجام شود تاثیر بسیاری در گرفتن رتبه های برتر دارد.

سئو خارجی وب‌سایت، نشانگر خیلی خوبی درباره چگونگی درک جهان (سایر وب‌سایت‌ها و کاربران) از یک وب‌سایت خاص است. وبسایت هایی که بتوانند محتوا باکیفیت و جذاب و با رعایت اصول سئو و بهینه سازی تولید کرده باشند قطعا مورد توجه دیگر رسانه ها نیز قرار خواهند گرفت و سبب ایجاد بک لینک های رایگان خواهد شد.  به دست آوردن این بک لینک ها علاوه بر تاثیری که در بهبود رتبه سایت دارند سبب افزایش ترافیک و جذب بیشتر کاربر نیز خواهد شد.

موتورهای جست و جو گر گوگل دائما در حال کاوش و خواندن صفحات هستند و براساس الگوریتم ها و الگوهایی که دارند اقدام به رتبه بندی و طبقه بندی صفحات میکنند. موتورهای جست و جوگر گوگل بااستفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی و همچنین کنترل کیفیت و تعداد لینک های ارجاع داده شده به صفحه، میزان اعتبار و جایگاه است را مشخص میکنند. هرچه تعداد وب‌سایت‌های سطح بالاتری به وب‌سایت مورد نظر لینک داده باشند، به همان نسبت رتبه سایت افزایش پیدا خواهد کرد و اعتبار آن نزد موتورهای جست و جوگر گوگل افزایش پیدا میکند.

اهمیت لینک دهی در سئو خارجی

لینک دهی در سئو خارجی یک موضوع مهم و باارزش است که بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند به دنبال ایجاد یک استراتژی مناسب برای لینک دهی مناسب و طبیعی هستند. لینک ها مانند چسب هایی هستند که صفحات را به هم میچسبانند و باعث درک بهتر ارتباط صفحات و موضوع یک صفحه برای موتورهای جست و جوگر گوگل میشود. موتورهای جست و جوگر از تعداد لینک ها استفاده میکنند تا اعتبار یک سایت را تعیین کنند. برخی از وبسایت ها وجود دارند که به ازای دریافت پول لینک صفحات سایت شما را در قالب مقاله در سایت خود قرار میدهند که این روش زیاد توصیه شده نیست و پیشنهاد میشود که به طور طبیعی و با استفاده از روش های ارگانیک لینک های خارجی دریافت کنید.

فعالیت در رسانه های قوی

طبق الگوریتم های گوگل شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در افزایش رتبه سایت ندارد اما طبیعتا با طور غیر طبیعی با افزایش بازدید و ترافیک سایت تاثیر مثبتی در افزایش رتبه و اعتبار سایت خواهد داشت. تولید محتوا خلاقانه و انتشار آن در شبکه های اجتماعی پربازدید به طور غیرمستقیم در سئو خارجی تاثیر گذار است و با لینک دهی درست و برنامه ریزی شده موجب افزایش ترافیک و دیده شدن خواهد شد.

social media

پست های مهمان

انتشار پست مهمان یکی از روش های مهم در سئو آف پیج (سئو خارجی) میباشد. تعدادی از سایت های ایرانی وجود دارند که میتوانید در آنها پست های خود را انتشار دهید و معمولا اجازه ایجاد تعدادی لینک نیز دارید که با لینک دادن از طریق بعضی از سایت های معتبر، محبوبیت و جذابیت شما برای موتورهای گوگل افزایش پیدا خواهد کرد.

ایجاد پروفایل و دایرکتوری

استفاده از دایرکتوری ها یکی دیگر از روش های سئو خارجی و آف پیج میباشد. پس از ایجاد پروفایل و دایرکتوری کسب و کار در شبکه های اجتماعی نیاز است که جایگاه تان را تقویت کنید و حضور قدرت مندانه داشته باشید. به طور مثال با توجه به نوع کسب و کاری که دارید میتوانید در بسیاری از رسانه ها مانند LinkedIn، Crunchbase، Wikipedia و… فعالیت کنید. کسب و کارهایی که دارای سایت نیستند میتوانند از Google My Business برای دیده شدن در گوگل استفاده کنند. موتورهای جست و جوگر گوگل هنگام تعیین اعتبار و ارزش یک سایت به این نکات توجه میکنند.

استفاده از لینک های نوفالو در سئو خارجی

به طور کلی دو دسته لینک وجود دارد که یکی فالو و دیگری نوفالو است که لینک های نوفالو اعتبار و ارزشی برای سایت ندارند و اعتباری به سایت شما انتقال نمیدهند اما بی تاثیر هم نیستند. لینک های نوفالو کمتر از نوع فالو آنها ارزش دارند و به موتورهای جست و گر میفهمانند که سایتی که به آن لینک داده شده است معتبر نیست پس دنبال آن نرود. معمولا سایت هایی که لینک های بسیاری دارند برای اینکه برای نزد موتورهای جست و جوگر تبدیل به مزرعه لینک نشوند لینک های خود را از نوع نوفالو قرار میدهند.

از اینفلوئنسرها کمک بگیرید

محتوای کامل و جذابی تولید کنید و به اشتراک بگذارید و برای برند خود بازاریابی کنید. این کار در سئو خارجی (سئو آف پیج) شما تاثیر گذار خواهد بود و باعث افزایش ترافیک و مخاطبان وبسایت خواهد شد. با این کار باعث دیده شدن برند خود و افزایش اعتبار کسب و کار خود نیز خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *